Корисні застосунки, чат - боти, платформи, ресурси
Готовий до всього.
@Hotovyi_do_vsioho_bot — дуже корисний чат-бот. Він дає рекомендації, як діяти в умовах війни: як спланувати переїзд із сім’єю чи захистити будинок; як реагувати на сирену та повідомлення з різних каналів зв’язку; де шукати перевірену інформацію; як убезпечити будинок і зібрати тривожну валізку, аптечку та інше.
Джгут 2.0.
@FastAid_bot — віртуальний помічник надання першої допомоги. У ньому є два режими: один — для медиків та тих, хто раніше отримав знання й навички з надання першої допомоги та хоче їх актуалізувати. Другий – для людей без медичних знань. У цьому режимі бот надає прості інструкції, що не потребують особливих навичок. У бота є різні сценарії: що робити в разі травми, непритомності, епілептичного нападу, підозри на інсульт, болю в грудях тощо.
Турботник.
@turbotnyk_bot — чат-бот для допомоги переселенцям, який цілодобово дає змогу отримати інформацію та отримати тимчасову домівку й потрібні речі в ЦНАПах, що працюють як пункти турботи.
STOP Russian War.
@stop_russian_war_bot – офіційний бот, за допомогою якого треба повідомляти про переміщення диверсантів, військ і ворожої техніки. Ця інформація передається у відповідні штаби реагування. У разі перебоїв у роботі цього бота, інформацію можна надсилати на Telegram-акаунт — @stop_russian_war.
Народний месник.
@ukraine_avanger_bot — спеціальний бот кіберполіції, куди можна повідомляти про виявлені позначки, які окупанти залишають на дорогах, а також ділитися інформацією про пересування загарбницьких сил.
StopRussia.
@stopdrugsbot – збирає пропагандистські Telegram-канали, YouTube-канали, Facebook-групи, Instagram-профілі в одному місці. За допомогою бота можна заблокувати канали в Telegram і YouTube, а також Facebook-групи та Instagram-профілі, які поширюють дезінформацію, а також повідомляють про місцеперебування військ ЗСУ. Що більше людей заблокують такі канали, то більше ймовірності, що вони припинять свою роботу.
Дитина не сама.
@dytyna_ne_sama_bot — бот для допомоги дітям у воєнний час. Передбачений для випадків, якщо батьки загубили дитину, а також якщо бажають тимчасово прихистити дитину у своїй сім’ї. Окрім того, за допомогою бота можна звертатися, якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих, вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей, ви маєте інші питання щодо дітей. Бот створили представники дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, Офісу Президента України, Міністерства соціальної політики України.
SaveUA.
@saveua_bot — цей бот допоможе вам знайти волонтерів у вашій області або навпаки — дасть можливість надати допомогу. Тут можна знайти чи запропонувати харчові продукти, транспорт, паливо, прихисток тощо.
Нам по дорозі.
@nampodorozi_bot — бот допомагає українцям з автівками та людям, які не мають транспорту, знайти одне одного, щоб пересуватися разом.
Прихисти українців.
@shelter_for_ukrainians_bot — цей бот допомагає людям знайти притулок і налагоджує зв’язок з тими, хто може його надати.
Волонтерська гаряча лінія.
@VolunteersHotlineBot — цей бот створений для допомоги військовим і населенню України. Гаряча лінія для волонтерів, де можна запропонувати свою допомогу або отримати її.
BetterMe: Mental Health
Містить набір простих та практичних методів розслаблення, медитації та дихальні вправи.
Daylio
Дозволяє вести особистий щоденник, відстежувати настрій впродовж дня та додавати примітки, що допомагає краще зрозуміти себе та свій стан.
Svitlo
Допоможе турбуватися про психічне здоров‘я за допомогою медитацій та роботи з емоціями.
Teplo
Сервіс пошуку психолога та консультування у форматі чату. Штучний інтелект підбирає психолога індивідуально під вас.
Spokiy
Навчить вас тримати розум та психо-емоційний стан в порядку, допоможе відновити внутрішню рівновагу чи покращити якість сну.
Hearty
Пропонує прості ігри, активності та теми для розмов з дітьми. Також у застосунку доступні книги, аудіоказки та інший контент.
Пропонуємо вашій увазі топ-5 україномовних мобільних додатків на Андроїд, що перетворять навчання вашого малюка на захопливу та веселу гру.
1. «Хто у горах»?
Цей додаток створено для раннього розвитку найменших користувачів. На малюків чекає захоплива подорож в гори, де вони разом із дідусем Іваном та його свійськими тваринками пізнаватимуть світ. Гра допоможе вивчити тварин, їхні назви і голоси, дізнатися, що вони їдять. Також під час подорожі діти вчаться лічити та давати логічні відповіді на запитання.
Особливості гри:
- повна адаптація для вікової категорії «1–3 роки» — максимальна простота для малюків;
- формат гри розрахований на участь батьків;
- оригінальна анімація та ілюстрації — кожен персонаж рухається та видає звуки;
- батьківський контроль — можливість обмежувати ігровий час (герої засинають).
Розробники також пропонують скачати і роздрукувати ігрові матеріали з персонажами гри. Це прекрасна можливість долучити дітей до гри та виконання цікавих завдань разом із улюбленими героями оффлайн.
2. «Веселі тварини»
Якщо ваша дитина любить тварин — ця гра саме для неї. Завдяки цьому розвивальному додатку малюк може дізнатися більше про тварин, які йому подобаються: які звуки вони видають, де живуть, який мають колір. Тварини поділені на групи залежно від середовища проживання.
Головною метою гри є складання всіх тварин із пропонованих частин у вигляді пазлів. Щоразу малюкові доступно три пазли, з яких лише один підходить для вибраної тварини. Після успішного виконання з’являються додаткові завдання: обрати правильну назву тварини, де вона живе, і який звук видає. Більш цікавою та захопливою гру роблять фонові звуки природи.
Якщо обрати розширену версію, у гри з’явиться значно більше локацій, наприклад, спекотна Африка, сніжний Північний полюс та заміська ферма. Більше можливостей — більше цікавинок та задоволення для дитини!
3. «Всяка музяка»
«Всяка музяка» — це незвичайна гра-караоке для дітей від 3 до 6 років. Її головна особливість в тому, що відомі народні дитячі пісеньки виконав Андрій Кузьменко, більше відомий як Скрябін. Кожна пісня — це окремий світ, у якому живуть харизматичні герої. У ньому багато цікавих анімацій, прихованих елементів, що потрібно знайти, та завдань, що необхідно виконати.
Що чекає на малюків у грі?
- «Лисичка-сестричка» і вся лисяча сім’я, яка мешкає у казковому будинку: інтерактивні завдання та цікаві розваги для кожного героя.
- «Два веселі гусі» — вони втекли від бабусі, щоб улаштувати власну схованку у лісі, де багато морозива, машинок, музичних інструментів та дивних пристроїв.
- «Ходить гарбуз по городу» — історія про талановитих овочів, що люблять математичні загадки.
У додатку реалізовані завдання, що ідеально підходять для тренування дитячої уваги, логічного мислення та елементів рахунку, вивчення пісень на слух або спів у режимі караоке. Інтуїтивний і зрозумілий інтерфейс розроблено спеціально для дітей від 3 років, тому батьківське втручання майже не потрібно. Для того щоб діти не присвячували занадто багато часу грі, існує функція «Батьківський контроль», що дає змогу обмежити час гри.
4. «Загадки українською»
«Загадки українською» — гра для дітей, де необхідно відгадати загадку та скласти слово-відповідь. Якщо ваш малюк ще не вміє писати або тільки почав вивчати літери, ви можете пограти із ним разом! Гра розрахована на дітей від 3 років. На вас чекають понад 500 україномовних загадок у віршованій формі на різноманітні теми.
Діти дуже швидко запам’ятовують віршовані рядки, і, захопившись цікавою грою, навіть не помічають, що вчаться. Короткі віршовані загадки приваблюють дітей співзвучністью, а цікава подача та максимально простий інтерфейс допомагають краще засвоїти рідну мову.
Розгадування різних віршованих вправ сприяють усебічному розвитку малюків. Загадки розвивають кмітливість, уміння порівнювати предмети або явища, знаходити в них схожість.
5. «Українська абетка для дітей»
Назва цього додатку говорить сама за себе. Завантаживши його на свій смартфон, ви отримуєте кишеньковий букварик для всієї родини. Гра призначена для дітей від 4 до 6 років, які можуть вивчати букви, говорити перші слова та вчитися читати.
На малюків чекають зображені букви з рисунками предметів, що називаються на певну букву. Кожне слово та літера озвучуються. Завдяки барвистим картинкам та звукам у дітей працює зорова пам’ять разом зі слуховою. Крім того, у додатку реалізовані додаткові завдання, метою яких є повторення вивченого. У кожному завданні пропонується на вибір чотири букви, голос озвучує ту, що малюкові потрібно вибрати.
Розробники продовжують роботу над цим додатком і постійно розширюють функціонал.
Пам’ятайте, що навчання має відбуватися максимально цікаво для дитини, тому ігрова форма — найкращій варіант. Але мобільні додатки — це не єдине, що може вам допомогти залучити малюка до навчання. Бажаємо приємно провести час за захопливим заняттям разом з дитиною!
Smart Grow. Ігри для розвитку
Це цілий набір різних міні-ігор, що допомагає малюкам розвиватися в різних сферах. Тут і пазли, і ігри на логічне мислення… Різні вправи на дрібну моторику, просторове мислення та увагу.
Разом з грою можна вивчати тварин, пізнавати Сонячну систему, а також математику.
Читайлик. Вчимося читати по складам
Коли дітки вже вивчили літери, можна підвищувати рівень складності та починати читати по складах. Читайлик добре в цьому допоможе. Програма побудована так, що малеча починає з найпростіших складів і закінчує складними.
Додаток зроблений так, щоб дитина зосереджувалася на конкретних складах та не відволікалась. Тутє звуковий супровід, а також можна завантажувати власні тексти.
Busy Wheels: City Bus
Цікава гра для дошкільнят, яка допоможе розвити логічне мислення, а також познайомитися з правилами дорожнього руху.
Головна задача гравця – провести автобус по маршруту через місто.
По дорозі будуть траплятися різні знаки та складнощі. Окрім основної гри, тут ще є і додаткові міні-ігри
Аліас
Відома гра, яка буде цікава як дітям, так і дорослим, залежно від рівня складності слів чи словосполучень. Це гра на кілька людей.
Правила дуже прості: за конкретний час вам потрібно пояснити напарнику найбільшу кількість слів не використовуючи при цьому однокореневих.
У наймолодших гравців Аліас буде розвивати логічне та асоціативне мислення, уяву й пам’ять. Гарно те, що в цій грі можна обирати рівень та сферу слів і грати можна як з дітками, так і у дорослій компанії.
Line Puzzle
Цікава гра на логічне мислення. Головна задача – повторити на мотузочці малюнок з прикладу.
Але складність в тому, що деякі елементи вже закріплені, що і може заплутати гравця. Додаток має багато рівнів складності, останні з яких, будуть цікаві, навіть, дорослим.
Слова зі слів
Напевно, всі ми грали в цю гру в дитинстві. Тепер це можна робити і у смартфоні.
Правила старі, як світ – потрібно з одного великого слова зробити багато коротших.
Причому, грати можна як і самому, так і брати участь у турнірах. А незнайомі слова – подивитися в словнику.
Академія Хана
Це застосунок для отримання нових знань в різних сферах.
Тут можна безкоштовно знайти інтелектуальні вправи на безліч тематик: хімія, математика, біологія, історія, мистецтво, інформатика та багато іншого.
Тут ви зможете ознайомитися з численною кількістю навчальних відео та статей і обов’язково дізнаєтесь про щось нове
Концепти
Цікавий застосунок для творчих людей.
У ньому можна створювати ескізи та замальовки для різних проектів на безкінечному полотні, використовувати цікаві дизайнерські штуки та функції. Зберігати ідеї та ділитися з друзями.
Coursera
Застосунок створений на основі однойменного сервісу.
Тут ви можете знайти численну кількість курсів та уроків на будь-яку тематику – від дуже вузько направлених до загальних тем для загального розвитку.
Курси та тренінги можуть бути як безкоштовними, так і да додаткову платню. Але класно те, що кожний зможе знайти тут для себе щось цікаве.
Меморадо
Цілий комплекс ігор, направлених на розвиток логіки, математичних здібностей та тренування пам’яті.
Але, на відміну від подібних застосунків, цей має вже більший рівень складності. Також гра спрямована на розвиток усвідомленості та концентрації.
Додатки для немовлят
Додатки для батьків дошкільнят
Artkive — це додаток, який допоможе зручно зберігати художні твори ваших дітей. Його можна використовувати з тієї хвилини, як дитина бере до рук олівець, є навіть функція друку книги з творів дитини. Але є мінус — він платний.
Сімейні програми
Cozi — нагороджений сімейний організатор, який допомагає наводити порядок із хаосу сімейного життя. Він включає планування, списки справ для всіх, списки покупок, рецепти тощо. Практично це означає, що батьки можуть стежити за призначенням лікарів своїх дітей (та власними), позакласними заходами, списками продуктів, плануванням їжі тощо.
ChoreMonster — додаток, призначений для того, щоб 4-12-річні діти займалися своїми справами, наче це весела гра. У програмі можна отримувати винагороди, які є стимулом для виконання справ. Програма весела, захоплює та пропонує легкий доступ одночасно для дітей і батьків.
Mama Bear — програма для сімей з підлітками. Дозволяє зручно моніторити соціальні мережі, обмінюватись розташуванням, сповіщеннями тощо. Розробники запевняють, що цей додаток справді чудовий і може запропонувати душевний спокій батькам, чиї діти вступили в бурхливі підліткові роки.
10 онлайн-ресурсів, що знадобляться на уроках
- Inspiration – програма, що допомагає візуалізувати навчальний процес. Разом з учнями на заняттях можна створювати діаграми, картки та схеми.
- Plickers – мобільний додаток, який “зчитує” спеціальні картки з відповідями учнів за лічені секунди та виводить статистику на екран телефону вчителя. Додаток використовують для швидкої перевірки, аби дізнатись, чи розуміють учні поняття та чи освоюють ключові навички.
- Kahoot! – навчальна програма, що складається з ігор. Тут можна зробити серію запитань з кількома варіантами відповідей. Формат і кількість запитань залежать від автора. Є можливість додавати відео, зображення та діаграми.
- H5P – полегшує створення, поширення та використання контенту і програм HTML5, дозволяє створювати інтерактивний вміст, який поділятиметься на кілька категорій: ігри, мультимедіа, запитання та соціальні мережі.
- Poodll – набір інструментів для вчителів мов, створений для розробки більш динамічних курсів. Це одна з технологій онлайн аудіо- та відеозйомки, що доступні для навчального процесу.
- TurnItIn – інструмент, що допомагає педагогам перевіряти роботи учнів на наявність неправильного цитування та плагіату. Програма порівнює їх із найточнішою базою даних для порівняння текстів. Turnitin вказує обсяг матеріалу, який збігається зі змістом бази даних, що дозволяє педагогам дізнатися, яка частка письмової роботи не оригінальна. Збіг виділяється різними кольорами із зазначенням оригінальних джерел.
- Moodle – платформа для навчання, яка надає викладачам, учням та адміністраторам розвинутий набір інструментів для комп’ютеризованого навчання, зокрема й дистанційного.
- Open edX – безкоштовна система керування курсами. Платформу використовують для розміщення масових відкритих онлайн-курсів, а також для невеликих класів та навчальних модулів.
- PhET – набір інтерактивних комп’ютерних моделей на основі наукових досліджень для навчання та вивчення фізики, хімії, математики та інших наук. PhET-моделювання можна запустити в мережі або завантажити безкоштовно з сайту PhET. Симуляції – це анімовані, інтерактивні та ігрові середовища, де учні навчаються через дослідження.
- Graasp – платформа, що дає змогу вчителям створювати віртуальні дослідницько-навчальні простори, структуровані відповідно до фаз навчального процесу. Вчителі можуть дати посилання на ці простори своїм учням, що дозволить їм навчатися як індивідуально, так і в групах.
ДЕ ЧИТАТИ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ?
За пошуковими словами «карантин» і «дистанційна освіта» знайдете чимало цікавого!
ДЕ ГОТУВАТИСЯ ДО ЗНО?
Гейміфікована платформа з безкоштовними курсами з української мови та літератури, біології, математики, історії України, англійської мови, щотижневі вебінари
РЕСУРСИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МЕНТАЛЬНИХ МАП
РЕСУРСИ ЗІ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ
РЕСУРСИ ЗІ СТВОРЕННЯ ТЕКСТІВ, ЗАВДАНЬ, ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ
https://learningapps.org (платформа готових завдань з різних предметів)
МАТЕМАТИКА
https://www.matific.com/ua/uk/home/
МОЖЛИВІСТЬ НАКЛАДАТИ НА ВІДЕО ТЕСТИ АБО ІНШІ ЗАВДАННЯ
https://edpuzzle.com/?fbclid=IwAR3hsOxzcQ4vAU5vQV18N1Qj_FCLruB0Zagt7NB7o4qZZmho_5j0taw1EXM
ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ
https://products.office.com/uk-ua/microsoft-teams/group-chat-software
ІНСТРУМЕНТИ ВЗАЄМОДІЇ З УЧНЯМИ
https://www.classdojo.com (особливо рекомендовано для початкової школи)
https://www.google.com/intl/ru_uA/docs/about/
ВІДКРИТІ РЕСУРСИ З ЕЛЕКТРОННИМИ ПІДРУЧНИКАМИ, РОЗРОБКАМИ УРОКІВ
Код для безкоштовної реєстрації
MOZ-PX-PBWX-TIDD-VIMY-TVRI-UFWG-UAEDPMOZA
ВЕБІНАРИ З ОСОБЛИВОСТЕЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
- Оксана Пасічник "Технічні особливості організації дистанційної освіти"
- Інна Большакова "Вебінар здорового глузду: медіаграмотність і критичне мислення"
- Юрій Гайдученко "Креативний контент дистанційного навчання"
- Ольга Питюр "Ефективний зворотний зв’язок онлайн: правила та інструменти"
ІНТЕРАКТИВНІ ПОДОРОЖІ І ВИСТАВКИ
https://ukrainewow.com (Ukraine Wow)
https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ (подорож українськими музеями просто неба)
https://khanenkomuseum.kiev.ua/uk/pro-musey/virtualnyi-tur (прогулянка музеєм Ханенків)
https://britishmuseum.withgoogle.com (екскурсія Британським музеєм)
https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne (Лувр)
https://artsandculture.google.com (художні колекції з усього світу)
https://www.staatsoperlive.com (Віденська опера)
https://www.metopera.org (Метрополітен)
https://www.facebook.com/frankotheatre/ (трансляції вистав театру Франка)
https://www.youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g/featured (Ukrainer)
https://wisecow.com.ua (лекції з культури, історії, журналістики)
https://imagecomics.com/comics/read-first-issues (добірка коміксів)
Також нагадуємо, що Мінцифра підготувала оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це серія відеороликів про дистанційне навчання з прикладами та інструментами. Відсьогодні освітній серіал вже розміщений на платформі Дія.Цифрова освіта
Коментарі
Дописати коментар