Обережно, небезпека!

25.04. -29.04.22 р. Тиждень знань безпеки життєдіяльності
" Обережно, небезпека "


 


Для учнів 1-4 класів

 Мультфільм "Дітям про війну"

 
 

Сирена – моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися - анімований ролик дітям


 
 
Для учнів 5-8 класів

Мультфільм "Дітям про війну"



Пам'ятка населенню у разі виникнення надзвичайних ситуацій (артобстріл населеного пункту)


Радіація. Чому вона викликає в багатьох людей страх і бажання уникнути будь-якого її впливу?






Тривожна валіза на випадок екстреної евакуації




 Для учнів 8-11 класів
Недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позиції ЗСУ

      Неповнолітнім користувачам соцмереж та месенджерів пропонують гроші за розвідану інформацію. Зафіксовано випадок в Харкові. Окупанти вийшли на зв'язок з підлітком через Telegram-меседжер. Просили надали дані про позиції Збройних сил в місті та обіцяли грошову винагороду. В Луганській області 16-річному юнакові пропонували гроші за передачу інформації про українських військових та переконували підлітка, що йому нічого не загрожує, адже він неповнолітній.  

З хлопцем листувалися двоє росіян. Діти не встигли передати інформацію ворогам завдяки оперативному втручанню правоохоронців. 

Наразі в  СБУ розглядають питання про притягнення правопорушників до  кримінальної відповідальності, яка наступає з 16 років, в окремих випадках – з 14 років.

Покрокова інструкція для учнів:

Актуальні правила поведінки в інформаційному просторі. Чого не робити в жодному разі:

  • Якщо хтось із користувачів у мережі просить приватну інформацію (особистий номер телефону чи номер батьків, де батьки працюють, де родина зараз перебуває, яка ситуація в місті, де розміщується військова техніка в місті чи військові об’єкти) — таку інформацію в жодному разі не можна передавати. Навіть якщо це онлайн-друг, якого дитина знає в реальному житті. Адже зараз дуже часто особисті профілі зламують для отримання інформації або створюють фейкові профілі.
  • Не можна знімати розміщення та пересування військової техніки та військових у місті, де перебуває дитина. Оскільки окупанти можуть переглядати відкриті профілі українців для визначення місця розташування військових для подальшого нападу. А також злочинці можуть намагатися вести листування з дитиною для шантажу чи примушування до отримання інформації про розміщення техніки в місті.
  • Не знімати місця вибухів та потрапляння снарядів, оскільки окупанти можуть використовувати фото- та відеодані, які потрапили в мережу, для коригування подальшого нанесення вогню по місту.
  • Не переходити за невідомими посиланнями, які були надіслані в приватні повідомлення в будь-якій соціальній мережі чи месенджері. Адже за ними можуть ховатися хакерські атаки.
Якщо автоматично додали до невідомих груп, важливо відписатися від них та заблокувати їх. А також розповісти про це дорослим та звернутись  до кіберполіції -https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ .

                                                                    Що варто зробити:
Профіль в соціальних мережах варто зробити закритим. Пам'ятайте,що ми пишемо та публікуємо в мережі, навіть у приватних повідомленнях, назавжди залишається в інтерненті. Тому перед публікацією ще раз оцініть, чи може ця інформація будь-яким чином нашкодити вам або вашим близьким. А під час війни - нашим містам та захисникам.  

https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-na-temu-kolaboratsionizm-nepovnolitnikh-osib-561543.html




Коментарі